Back to Top


info@ipmaturkey.org

E- EĞİTİME GİRİŞ


e-EĞİTİM: IPMA PROJE YÖNETİM SERTİFİKA SINAVLARINA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı

Bu eğitimle, proje yönetimi konusunda uzmanlaşmak isteyen katılımcıların, IPMA Yeterlilik Esasları (IPMA Individual Competence Baseline, ICB4®) ve ISO 21500 Proje Yönetimi Kavuzu (Guidance on project management) standartlarını çerçevesinde proje yönetimi kavram, yöntem, araç ve tekniklerini öğrenmeleri ve IPMA Proje Yönetim sertifikası sınavına yönelik olarak e-Eğitim yöntemiyle hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

Neden e-Eğitim

e-Eğitim, eğitmen ve öğrencinin aynı ortamda ve aynı anda bulunmalarına gerek kalmadan, İnternet teknolojileri aracılığı ile görsel ve işitsel ögelerle zenginleştirilmiş eğitimsel içerikleri ve bunları destekleyen çeşitli testleri sunabilen, konu ile ilgili gerekli bilgilere ulaşımı kolaylaştırabilen ve en önemlisi interaktif ortam sağlayabilen bir öğrenme sistemidir.

Öğrenciler sunulan ders içeriklerine istedikleri zaman ulaşabildikleri gibi, e-mail veya tartışma odaları gibi etkileşim araçları ile kendi aralarında veya eğitmen ve konu uzmanları ile iletişim kurabilirler.

e-Eğitimin Faydaları

e-öğrenme;

• Öğrenme zamanına öğrencinin karar vermesini,

• İnternet erişiminin olduğu her yerden derslere ulaşabilmeyi,

• Öğrencinin, kendi öğrenme hızında, istediği zaman, istediği kadar çalışmasını,

• Derslere ve bilgiye tekrar tekrar ulaşılmasını,

• Eğitmenlere ve konu uzmanlarına e-mail ve forum gibi ortamlarda sürekli olarak erişimi,

• Öğrenim masraflarından tasarrufu sağlar.

Derslere Nasıl Ulaşacağım

Programa kayıt yaptıran öğrencilerin e-posta adreslerine internet ortamında sunulan e-Eğitim içeriğine erişim, kayıt, sınav gibi işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlayacak parola bilgisi gönderilecek ve giriş hesapları açılacaktır. Ana sayfada yer alan giriş menüsüne tıklayarak kullanıcı adı ve parola (tanımlaması yaptıktan sonra oturum açtığınızda e-Eğitim Portalına erişebilirsiniz.

Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım

Teknik konularda destek almak için e-Destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. IPMA Proje Yönetimi Sertifika Sınavı Hazırlık Programı ile ilgili bilgi almak için info@ipmaturkey.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kurs Süresi ve Ücreti Ne Kadardır

Adaylar online eğitim hizmetlerini 16 hafta boyunca kullanabilmektedir. Genelde adaylar daha kısa sürede hazır olmaktadırlar. Hazır olan adaylar kurs sonunu beklemeden sınava girebilmektedirler.

Kurs ücreti 1,500 Türk Lirasıdır.